O nas
O nas Cudne Alpaki

Cudne Alpaki to inicjatywa ludzi kochających zwierzęta . Od zawsze w naszym domu był pies, kot i rybki, tworząc część naszej rodziny. Na studiach poznałam i zakochałam się w alpakach, a w szczególności w ich niesamowitych dużych czarnych oczach. Gdy opowiedziałam Tacie o tych sympatycznych stworzeniach, nie upłynęła chwila , a u nas pojawiła się zagroda i alpakarnia. W maju 2019r. przyjechały do Pruszkowa nasze pierwsze alpaki: Watson, Phoenix, Cypis i Zefir. Pasjonują nas relacje, które powstają między zwierzętami, a ludźmi, to jak oddziałują na nas i jak mogą nam pomóc. Chcemy rozwijać temat zooterapii, wspomagając rozwój dzieci i młodzieży. Wiemy, że kontakt z alpaką korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, pomaga nam się odprężyć i chodź na chwile zapomnieć o otaczającym nas świecie. Te niesamowite więzi, które powstają między ludźmi, a zwierzętami motywują nas do działania, a uśmiech na twarzy jest niezwykłym uznaniem naszej pracy.


Pokochaj Alpaki
Aplaka Cypis
Cypis

Cześć nazywam się Cypis. Jestem największą i najstarszą alpaką w stadzie, urodziłem się 29.09.2016r. Bardzo lubię zwiedzać nowe miejsca i poznawać nowe osoby. Chętnie chodzę na spacery, wtedy dostaje moje ulubione marcheweczki, ach jak ja je uwielbiam. Uwielbiam próbować nowe smaki, ostatnio zasmakował mi banan i pietruszka. Ale moim najbardziej ulubionym przysmakiem są płatki kwiatków dzikiej róży. Pomimo moich rozmiarów jestem bardzo delikatny i spokojny, dzieci mnie po prostu kochają, zdradzę Wam, że nie tylko one. A czy Ty już mnie znasz?


Aplaka Phoenix
Phoenix

Witam, nazywam się Phoenix. Urodziłem się 02.08.2017r. Jestem bardzo odważny, opanowany i ciekawski. Dzięki mojemu usposobieniu pełnię bardzo odpowiedzialną rolę w stadzie. Jestem trochę takim narcyzem , uwielbiam przeglądać się w lustrach i zawsze dobrze wyglądać. Czasem mam dość bycia poważnym, w końcu jeszcze jestem małolatą i chętnie brykam z moimi kumplami. Uwielbiam rozdawać buziaki i być głaskany. Chętnie zjem jakąś soczystą marchewkę bądź jabłko, może wybierzemy się razem na spacer? Znam tyle wspaniałych miejsc, chętnie Ci je pokażę.


Aplaka Phoenix
Watson

Hallo, to ja Watson. Jestem starszym bratem naszego szefa. Co prawda o miesiąc ale to zawsze coś, a dokładnie urodziłem się 04.07.2017r. Z całej bandy jestem największym urwisem, a zarazem największym przytulakiem, oj tak uwielbiam być głaskany, najbardziej lubię być drapany za uszkiem. Pamiętaj proszę jak się spotkamy by nie dotykać mojej pupy, bo tego strasznie nie lubię i mogę Ci zrobić jakiegoś psikusa. Czy wiesz, że alpaki też plują? Zdradzę Tobie w tajemnicy, że nie plują one śliną. Ach to co podrapie mnie ktoś za uchem?


Aplaka Phoenix
Zefir

Hej, jestem Zefir, urodziłem się 13.08.2018r. i jestem najmłodszy w stadzie. Uwielbiam się bawić, biegać, brykać, skakać. Zawsze do zabawy zachęcam mojego najlepszego kumpla Cypisa, jest trochę dla mnie jak taki starszy brat. Często też bawię się z naszym psim przyjacielem. Jestem największym spryciarzem, bardzo szybko się uczę. Czasami jestem trochę nieśmiały, ale jak dostanę marchewkę możemy się zaprzyjaźnić. Uwielbiam dostawać buziaki i być przytulany. Może chcesz mnie przytulić? Albo się ze mną pobawić?


Oferta
Zajęcia dedykowane dla dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Warsztaty prowadzone są w przedszkolach, przedszkolach i szkołach z oddziałami integracyjnymi, w przedszkolach i szkołach specjalnych , mają na celu usprawnienie sfery intelektualnej i poznawczej. Alpaki uczestnicząc aktywnie w zajęciach motywują do nauki. Dziecko chętniej zapamiętuje treści, których bohaterem jest jego nowy przyjaciel. Spotkania pomagają również osobom o obniżonej percepcji, lub niechęci z różnych powodów do przyswajania wiedzy.
Zajęcia dedykowane dla podopiecznych Domów i Klubów Seniora. Spotkania z alpakami mają na celu stworzeniu pozytywnego kontaktu pomiędzy ludźmi a zwierzętami. W trakcie zajęć uczestnicy nawiązują bliższe relacje poprzez głaskanie, przytulanie i karmienie zwierząt. Spotkania budzą pozytywne emocje, radość z obcowania z alpakami, przełamują lęki w kontaktach z otoczeniem, stymulują rozwój zmysłów, pobudzają aktywność, a przede wszystkim pozwalają oderwać się od otaczającej rzeczywistości.
Zajęcia dedykowane dla podopiecznych Ośrodków Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy. Warsztaty pomagają w budowaniu pewności siebie, rozwijaniu umiejętności wyrażania emocji, łagodzeniu różnego rodzaju lęków, akceptacji własnych ograniczeń. Zajęcia również mają na celu poprawę motoryki, normalizację napięcia mięśniowego oraz pracę nad równowagą ciała. Podczas spotkania z alpakami uwalniają się endorfiny i naturalne substancję przeciwbólowe, obniża się poziom hormonów stresu ( kortyzolu i noradrenaliny ).
Spacery dedykowane są wszystkim, a w szczególności dla osób zestresowanych, zapracowanych i narażonych na czynniki stresogenne. Spacery mają na celu stworzeniu więzi pomiędzy uczestnikiem a alpaką. Niesamowity wygląd i charakter tych zwierząt bardzo szybko przełamuje pierwsze lody. Przytulanie, głaskanie i ciepło alpak obniża ciśnienie i podnosi poziom endorfin. W otoczeniu przyrody i zwierząt możemy odpocząć od codziennych obowiązków.
Oferujemy również animacje dla dzieci podczas wydarzeń okolicznościowych z udziałem alpak . Sesje zdjęciowe i reklamowe z alpakami. Jesteśmy też otwarci na Państwa propozycje.
Kontakt
Cennik
Spacer z alpakami w tygodniu 1/h 50 zł/osoba
Spacer z alpakami w weekend 1/h 60 zł/osoba
Warszaty edukacyjno - terapeutyczne 1/h | 2/h 500 zł | 700 zł
Spotkania z alpakami 1/h | 2/h 400 zł | 600 zł
Alpakoterapia grupowa 1/h | 2/h 400 zł | 600 zł
Animacje, sesje zdjęciowe Cena ustalana indywidualnie
Jesteśmy też otwarci na Państwa propozycje